loading
Sieć rozdzielcza

Sieci elektroenergetyczne

Sieci elektroenergetyczne to instalacje, w których energia elektryczna jest rozdzielana i przesyłana dalej. Stanowi ona połączenie pomiędzy dystrybutorem prądu a jego końcowym odbiorcą. TK Elektro zajmuje się projektowaniem i budową nie tylko napowietrznych sieci energetycznych, ale także zdobywających coraz większe uznanie linii kablowych. 

Sieci Elektroenergetyczne i ich zadania

Wyróżnić można sieci elektroenergetyczne rozdzielcze oraz przesyłowe. Ich funkcjonowanie może odbywać się w systemie prądu zmiennego, prądu stałego i w systemie hybrydowym. Mogą również działać one na różnych napięciach, czyli od najwyższych 750 kV do najniższych 0,4 kV. Zapotrzebowanie prąd bardzo często jest zróżnicowane, przez co widoczne są właśnie takie rozbieżności. 

Sieci o średnim napięciu bardzo dobrze sprawdzają się w fabrykach oraz firmach, gdzie zapotrzebowanie na prąd jest zdecydowanie wyższe w porównaniu z gospodarstwami domowymi. Tam z kolei wykorzystuje się linie energetyczne o mniejszym napięciu. Warto podkreślić, że ma to związek z bezpieczeństwem domowników.

sieci elektroenergetyczne
Sieć przesyłowa

Różne rodzaje sieci elektroenergetycznych

Sieci rozdzielcze są sieciami energetycznymi o niskich oraz średnich napięciach. Dzięki ich zastosowaniu energia elektryczna jest dostarczana do odbiorców końcowych. Sieć przesyłowa to z kolei sieć wysokiego napięcia. Jej podstawowym zadaniem jest przesyłanie energii elektrycznej od wytwórcy na duże odległości.

Budowa sieci elektroenergetycznych

Nasza firma od wielu już lat zajmuje się projektowaniem i budową sieci elektroenergetycznych. Wykorzystujemy do tego celu najnowsze rozwiązania technologiczne. Budowa linii elektroenergetycznych realizowana jest przez wykwalifikowany zespół pracowników, którzy mają wieloletnie doświadczenie w branży energetycznej i elektrycznej. Wykonujemy zlecenia na terenie całego kraju, zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta i gwarantujemy najwyższą jakość oraz satysfakcję z oferowanych przez nas usług. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu!